Komunitní centrum Údlice

Římskokatolická farnost – děkanství Chomutov se rozhodla přeměnit zchátralé a nevyužívané hospodářské budovy v areálu fary v Údlicích na komunitní centrum. Půjde o zařízení určené široké veřejnosti se zvláštním zaměřením na služby/činnosti směřující k zabránění sociálnímu vyloučení. Cílem je poskytnout prostor pro pořádání nejrůznějších akcí místních i přespolních, k aktivitám vzdělávacím, kulturním, sociálním, volnočasovým, ale i k „obyčejnému“ sousedskému setkávání a sdílení v rámci komunity.

V přízemí komunitního centra by měl vzniknout velký sál s kapacitou až 96 osob, ve kterém se budou konat přednášky, koncerty, divadelní představení a nejrůznější společenské akce. Dále zde bude cvičná kuchyň určená pro společné vaření, pečení a tvoření. V prvním patře komunitního centra bude kancelář sociálního pracovníka, který jednak řídí činnost KC a jednak přímo realizuje aktivity ve prospěch potřebných i celé komunity (např. poradenství). Dále zde bude klubovna, kterou mohou nejrůznější spolky využít jako své zázemí, a velká místnost vhodná pro společné aktivity a setkávání, např. maminek s dětmi, mládeže apod.

KC je určené především obyvatelům Údlic, ale předpokládáme jeho využití či účast na aktivitách i obyvateli okolních obcí a samozřejmě Chomutováky a Jirkováky. Proto nás zajímá Váš názor jak na samotné KC, tak na aktivity, které byste v něm rádi viděli. Prosíme proto o vyplnění krátkého dotazníku, který naleznete zde: https://forms.gle/rHUGXVDins8Tq4jN6

Děkujeme a těšíme se na shledání s Vámi v novém komunitním centru, jehož otevření, pokud se vše s Boží pomocí podaří, by mohlo proběhnout koncem roku 2021.

S případnými dalšími otázkami ke komunitnímu centru, podněty či nabídkami pomoci při realizaci projektu, se prosím obracejte na e-mail: kcudlice@seznam.cz.