Pouť do Filipova, 12./13.1.

sobotu 13. ledna 2018 ve 4 hod. ráno ( čas zjevení ) se v bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově uskuteční slavnostní poutní mše - hlavní pouť v roce 2018.

Tak jako každoročně bychom i my tuto pouť do Filipova vykonali. Odjezd je v pátek 12.1. ve 23.00 hod z Palackého (od Centrálu). Návrat v sobotu kolem 9 hod.

Ještě jsou volná místa!

Slavnostní poutní mše se ve Filipově koná již 150 let v neobvyklou roční a denní dobu. Každoročně ji o lednovém ránu navštěvují stovky věřících z Čech, Německa a Slovenska. Poutní chrám s čestným titulem bazilika minor spravuje Římskokatolická farnost Jiříkov. Bazilika se nalézá ve Filipově, místní části Jiříkova, přímo na státní hranici se Spolkovou republikou Německo.
Poutníci přichází k bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů v průběhu noci a z dálky je vítá vyzvánění zvonů. Cestu mnozí absolvují pěšky, ve větším počtu se na pěší pouť vydávají např. z Rumburku a ze Šluknova. K bohoslužbám v bazilice ve Filipově neodmyslitelně patří filipovská poutní píseň „Uzdravení nemocných / Heil der Kranken“ z roku 1923, kterou zpívají čeští i němečtí poutníci. Těm je bazilika ve Filipově otevřená nepřetržitě od večerní bohoslužby v pátek 12. ledna od 17.00 h.

Těšíme se na hojnou účast!