Pozvánka na koncert v kostele sv. Ignáce dne 7. 10. v 18:00

Koncert je z důvodu vládních opatření ZRUŠEN.

Spolek Kuprospěchu zve na unikátní chomutovský koncert.

V Kostele sv. Ignáce vystoupí ve středu 7.10.2020 od 18:00 hod. Tiburtina Ensemble & David Dorůžka Trio s programem Apokalypsis.

Program zpracovává téma zjevení svatého Jana a tvůrci jej charakterizují jako duchovní hudbu středověkého rukopisu španělského kláštera Las Huelgas jako inspiraci pro improvizaci 21. století. Středověká hudba se tak zde pojí s improvizacemi soudobých jazzových hudebníků a výsledkem je originální a působivý divácký zážitek.

Ženský vokální soubor Tiburtina ensemble vznikl v roce 2008. Věnuje se interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Uměleckou vedoucí souboru je zpěvačka a muzikoložka Barbora Kabátková. Soubor již vydal několik alb a kromě významných českých hudebních akcí s úspěchem vystupoval také po celé Evropě, zejména v Německu a zemích Beneluxu, příští rok chystá koncerty v USA.

David Dorůžka je jedním z nejuznávanějších českých jazzových kytaristů. Profesionálně účinkuje již od svých čtrnácti let, vystudoval hru na kytaru na prestižní Berklee College of Music v Bostonu, poté působil v New Yorku. V roce 2003 se vrátil do Evropy, od té doby vystupuje s triem či kvartetetem po celém světě, zejména v USA, Kanadě a evropských zemích. Dorůžka spolupracuje s celou řadou význačných hudebníků, je trojnásobným držitelem ceny Anděl.

Vstupné činí 150 Kč.

Za podpory: Statutární město Chomutov, Agosto Foundation, Přemysl Rabas - senátor za Chomutovsko, Římskokatolická farnost – děkanství Chomutov, Chomutovská knihovna

www.kuprospechu.org
www.facebook.com/kuprospechu
www.projektmozaiky.cz